Edukacja,  Kot,  Pies,  Zdrowie,  Zwierzęta

Jak pielęgnować psy i koty?

Sam fakt dbania powierzchownie o nasze zwierzaki domowe, a mianowicie stosowanie odpowiedniego karmienia poszczególnych gatunków, czy ich pielęgnacja zewnętrzna to nie wszystko, aby nasze ukochane pupile były w dobrej formie i cieszyły się znakomitą kondycją, zwłaszcza w kontekście kondycji zdrowotnej. Co jest dużo bardziej istotne? Na pewno szeroko rozumiana profilaktyka, której jednej z kwestii przyjrzymy się bliżej w poniższych fragmentach. A zatem, do lektury.
W zakresie pielęgnacji tak psów jak i kotów rozumie się między innymi ale i przede wszystkim ich regularne szczepienia. W tym przypadku wyszczególnia się naprawdę szeroki wachlarz wielorakich szczepień zarówno u kotów, jak i psów. Do najważniejszych oczywiście zalicza się te, które w Polsce są odgórnie narzucone, a więc w dużym stopniu mowa tu o szczepieniach profilaktycznych przeciwko wściekliźnie.

Jest to obowiązkowe i wręcz narzucone odgórnie, dlatego nie powinno nas dziwić, że kiedy kupimy nawet całkowicie zdrowego i wypielęgnowanego pieska, czy nabędziemy kosztownego, rasowego kocura, weterynarz zaleci jego profilaktyczne szczepienie. Pamiętajmy, że robimy to nie tylko dla naszych zwierzaków domowych, ale i dla nas samych oraz naszych domowników- chyba nie chcesz mieć na sumieniu zarażenie jakąkolwiek chorobą kogokolwiek? Jeżeli tak, nie zwlekaj- jak najszybciej zapisz psa czy kota na szczepienie obowiązkowe.
Na szczepieniach obligatoryjnie narzuconych nie koniec jednakże wszelakich rodzajów zabiegów czysto profilaktycznych. Wyróżnia się również szeroki wachlarz szczepień zasadniczych.
Artykuł dzięki: