Bezpieczeństwo,  Kot,  Pies,  Weterynarz,  Zdrowie,  Zwierzęta

Znakowanie zwierząt – najważniejsze zasady

Jeżeli zdecydowałeś się na oznakowanie Twego czworonożnego pupila, obowiązkowo powinieneś poczytaćTrener personalny nasz niniejszy wirtualny poradnik, aby zaznajomić się z kilkoma cennymi wskazówkami dotyczącymi tego, w jaki sposób przeprowadzić wiążące się z czipowaniem psów formalności. Więcej w dalszych częściach artykułu.
Najpierw rejestracja psa i od tego zawsze trzeba wyjść w pierwszej kolejności. Co tu mamy na myśli? Przede wszystkim chodzi o to, żeby nasz pupil znalazł się w stosownym rejestrze formalnym, czyli spisie psów oznakowanych, który jest spisem elektronicznej identyfikacji. Do wirtualnej bazy danych wprowadzane są zarówno dane psów, jak i personalne informacje o ich właścicielach, dzięki czemu w momencie, gdy zostanie znaleziony oznakowany pies czy kot z czipem, nie będzie stanowiło większej trudności znalezienie jego prawnego właściciela. Generalnie tego typu wpisu dokonuje się zupełnie bezpłatnie w placówkach lokalnych urzędów miast w całej Polsce.

Dodatkowo warto wiedzieć, iż do bazy elektronicznej wyżej wspomnianej mogą się dostać wyłącznie te okazy, które mają wszczepione mikroczipy, czyli które zostały odpowiednio oznakowane. Oznakowanie następuje bezboleśnie w zasadzie w każdej placówce weterynaryjnej. Informacje wprowadzane w wymienionyparapety wewnętrzne spis są natomiast umieszczane online, ale są prywatne i nad ich bezpieczeństwem przechowywania i gromadzenia czuwa Generalny Inspektor Danych Osobowych, więc możemy spać spokojnie, że nasze dane personalne są chronione i nie są nikomu udostępniane.
Artykuł dzięki: