Bezpieczeństwo,  Dokumenty,  Kot,  Pies,  Weterynarz,  Zwierzęta

Paszport dla zwierzaka

Nie jest mile widziane, aby jadąc na jakiś dłuższy czas pozostawiać psa samego sobie w domu. Nie tylko może to spowodować bardzo silny stres u naszego pupila, a co za tym idzie skutkować jego mocno agresywnym zachowaniem w momencie przebywania samotnie w czterech ścianach, ale także nierzadko przekłada się to na problemy zdrowotne, które rozwijają się z powodu silnego stresu błyskawicznie. Warto zatem – nawet na wyjazdy zagraniczne- zdecydować się na jazdę wraz z naszym czworonogiem. Możliwe jest zorganizowanie wygodnego i komfortowego pobytu za granicą nawet w towarzystwie naszego ukochanego psa, czy kota, ale do tego należy podjąć odpowiednie kroki. Dowiesz się o tym w dalszych fragmentach naszego wirtualnego poradnika dla turystów chcących podróżować wraz z psem.
Najpierw to co jest nieodzowne, a więc paszport. Może wydawać się to mało wiarygodne, ale tak naprawdę jest i takie są aktualne wymogi- nawet pies, kiedy przekracza granicę jednego kraju do drugiego musi mieć stosowne dokumenty, na podstawie której jego wyjazd w towarzystwie właściciela odbędzie się bez szwanku i zgodnie z obligatoryjnie narzuconymi przepisami.

W szczególności należy pamiętać o paszporcie dla psów. Są one możliwe do uzyskania po wypełnieniu stosownych dokumentów w przychodniach czy klinikach weterynaryjnych. W zasadzie niemal wszystkie placówki tej kategorii posiadają taką usługę w swojej ofercie. By wyrobić psu paszport, niezbędne jest jednakżekoncentrator tlenowy wyrobienie chipa, czyli oznakowanie zwierzaka. Do tego jeszcze kwestia aktualnego szczepienia, bez którego także się nie obejdzie.
Artykuł dzięki: modernizacje wind