Bezpieczeństwo,  Pies,  Weterynarz,  Zdrowie,  Zwierzęta

Nim oznakujesz psa

Podjąłeś ważną decyzję, że bierzesz psa ze schroniska, albo kupujesz słodkiego szczeniaka? Nie zapominaj, że to nie tylko przyjemność, ale i wiążący się wraz z nią obowiązek. Pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji i troski, a rozumie się wraz z tym między innymi inwestycję w szereg zabiegów profilaktycznych. Śmiało jako specyficzny przejaw profilaktyki względem zwierząt domowych można uznać ich czipowanie, czyli specjalistyczne znakowanie na wszelki wypadek, gdyby nasz pupil gdzieś się nam zawieruszył. Nim jednak postanowisz zgłosić się ze swym czworonogiem do placówki weterynaryjnej w celu wykonania czipowania, obowiązkowo przeczytaj niniejszy artykuł, w którym poświęcimy więcej miejsca przygotowaniom do czipowania.
Zaczynamy naszego przygotowania zwłaszcza od wykonania innych zabiegów profilaktycznych w swym charakterze, jakimi są między innymi szczepienia. Najlepsze będą szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Robi się je obowiązkowo, bowiem akurat to przeciw wściekliźnie jest obligatoryjnie narzuconym przepisem w całym kraju. Bez ważnych szczepień, nie ma szans, aby ktokolwiek zdecydował się na znakowanie naszego psa. Pamiętajmy, że wspomniane wcześniej czipowanie jest wykonywane wyłącznie przez specjalistę do tego uprawnionego i posiadającego w tym kierunku właściwe przygotowanie. Mowa tu zwłaszcza o lekarzach weterynaryjnych. Znakowaniem zajmuje się każda prawdziwa klinikaszkolenie lawinowe zwierzęca. Musimy pamiętać, że brak aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie jest równoznaczny z tym, że w momencie zjawienia się na znakowanie, możemy wykonać oba te zabiegi profilaktyczne za jednym zamachem.
Artykuł dzięki: maglownice Łódź