Adopcje,  Bezpieczeństwo,  Kot,  Pies,  Schronisko,  Zwierzęta

Zgubiony pupil. Porady co robić

Kiedy okazuje się, że Twój czworonóg niespodziewanie zaginał, obowiązkowo powinieneś zdecydować się na rozpoczęcie poszukiwań nie tyle albo przynajmniej nie wyłącznie, na własną rękę, ale formalnie. W tym wypadku bardzo istotne okazuje się wykazanie się spokojem i nie panikowanie. Więcej w dalszych częściach. Zobacz, jak postępować krok po kroku, aby Twój ukochany pupil wrócił do siebie szybciej niż Ci się wydaje.
W pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się ze Strażą Miejską. Dzięki temu będziemy mogli formalnie zarejestrować zgubę i funkcjonariusze rozpoczną poszukiwania czworonoga.

W trakcie dokonywania zgłoszenia obowiązkowo musimy podać cechy szczególne zwierzęcia, ale też okoliczności w jakich doszło do jego zgubienia oraz swoje dane personalne i informacje kontaktowe. Kolejna kwestia to nawiązanie kontaktu ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, na wszelki wypadek, gdyby nasza zguba trafiła w czyjeś dobre ręce i ktoś postanowił zaprowadzić ją do placówki schroniska. Na pewno pracownicy punktu miejskiego udzielą nam odpowiednich, wyczerpujących wiadomości, kiedy podamy szczegółowy opis zwierzaka. Dobrze jest też aktywnie działać jak najszybciej po tym, jak czworonoga zagubimy, na przykład dodając ogłoszenia na popularnym miejskim serwisie informacyjnym, czy z ogłoszeniami. Pamiętajmy jednak, że kontakt ze Strażą Miejską nie jest przesadą, ponieważ z reguły to Straż Miejska zajmuje się przewożeniem bezpańskich i porzuconych czy zagubionych zwierząt do schroniska,aby przejść na stronę kliknij tutaj. więc komunikując się z funkcjonariuszami możemy im oszczędzić dodatkowej fatygi, a naszemu pupilowi stresu związanego z trafieniem do zupełnie obcego, nowego środowiska.
Artykuł dzięki: