Adopcje,  Kot,  Pies,  Schronisko,  Zwierzęta

Przewóz psa do schroniska – kiedy?

Kiedy Twój pupil nawet zupełnie przypadkowo zawieruszy się, powinieneś nie czekaćzapoznaj się z naszą ofertą z założonymi rękami na to, że się odnajdzie samoistnie i sam z siebie wróci do domu- nie zawsze ma okazję, nawet gdyby poradził sobie ze znalezieniem drogi doskonale, ponieważ ubiegną go funkcjonariusze policji, którzy natrafiając na bezdomne zwierzęta mają obowiązek działania, czyli przechwycenia zwierzęcia oraz odtransportowania go do schroniska. Więcej w dalszych akapitach.
Straż Miejska jest zobligowana do tego, co wyżej napisaliśmy, czyi przewożenia zwierzaków bezpańskich do placówek schroniska, ale też kontaktowania się ze zgłaszającymi zaginięcia pupili i udzielania na ten temat stosownych informacji. Dlatego też najwygodniej i najsprawniej będzie, kiedy zdecydujemy się na to, żeby w pierwszej kolejności przedzwonić do Straży Miejskiej a dopiero później wybierzemy się na wizytę w schronisku. Regularnie przeglądajmy lokalne serwisy z anonsami, bowiem niewykluczone, że ktoś życzliwy kto znalazł Twojego psa, przyjął go do domu i wywiesił ogłoszenie.

Z poszukiwań nie rezygnuj i nigdy się nie zniechęcaj, bo nie raz zdarza się, że czworonogi odnajdują się nawet po paru miesiącach. Wynika to z tego, że najpierw tygodniami błądzą, a później kwestie formalne narzucają, aby straż przewiozła je do schroniska. Niekiedy właściciel zupełnie niesmar do łożysk ma świadomości, że jego pupil mógł wylądować w przytułku dla bezdomnych zwierzaków. Warto wiedzieć, że psa do schroniska mogą oddać tylko funkcjonariusze straży miejskiej.
Artykuł dzięki: