Adopcje,  Kot,  Schronisko,  Weterynarz,  Zwierzęta

Kocie porady

Mimo tego, że na każdym kroku i na rogi niemal wszelkich ulic w Polsce można natknąć się na bezpańskie koty, ten gatunek zwierząt okazuje się bardzo towarzyskim typem czworonogów, które przywykły do tego, iż są wMasaż leczniczy Warszawa pełni uzależnione od człowieka. Koty z natury są fałszywe i tak się o nich mówi, ale też bywają ciche, spokojne i nie stresują się tak jak przykładowo dużo bardziej emocjonalne niż one psy.
Kiedy na ulicy zetkniemy się z bezpańsko biegającym psem, najczęściej powinniśmy zadzwonić po funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy mają obowiązek zajęciem się takim osobnikiem. W gruncie rzeczy chodzi o kilka kwestii zarazem- żeby pies nie błąkał się, podczas gdy jego właściciel gdzieś go w tym momencie pewnie zaciekle poszukuje, ale też żeby nie stwarzał zagrożenia zaatakowania przypadkowego przechodnia. Co innego natomiast jest z kotem, ponieważ koty to gatunek dziki, wolnobytujący, a co za tym idzie nawet gdy natrafimy na całą kocią rodzinę, nie oznacza to od razu, że funkcjonariusze straży miejskiej muszą zająć się ich przetransportowaniem do schroniska.

Z kotami jest kompletnie inaczej. Ze względu na ich wytrzymałość łączącą się z olbrzymią odpornością, koty mogą zimować nawet przy bardzo niskich temperaturach powietrza na zewnątrz. Nie muszą od razu trafiać do placówek schronisk. Pamiętajmy jednak, że koty muszą być zamknięte dla osób postronnych, ponieważ to wywołuje w nich stres, ale też może rodzić agresywne zachowania wobec osób, którychkoncentrator tlenowy nie znają. Ważna kwestią związaną z kotami jest zalecenie sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących.
Artykuł dzięki: Usługi księgowe katowice