Adopcje,  Bezpieczeństwo,  Edukacja,  Kot,  Pies,  Schronisko,  Weterynarz,  Zwierzęta

Czip dla psa i kota - po co?

By ograniczyć ryzyko zagubienia naszego czworonoga, obowiązkowo trzeba go stosowanie oznakować. Robimy to w banalnie łatwy sposób- czipując go. Nie jestalimenty Łódź to ani bolesne, ani tym bardziej kosztowne. Wygoda, komfort i święty spokój, że nawet gdy nasz pupil wyrwie się gdzieś na spacerze, czy zawieruszy na zagranicznej wycieczce wakacyjnej, nie stracimy go na zawsze.
Znakowanie zwierząt to bardzo stara metoda zapewniania im ochrony przed zgubieniem się, ale niestety przez długi czas ta forma ochrony zwierząt domowych wydawała się być odrzucana przez właścicieli czworonogów. Uznawano to za zbędną fatygę.

Dziś natomiast nieco zostało zmienione chociażby przez odgórnie narzucone wymogi prawne, jakie wiążą się z odbywaniem podróży zagranicznych w towarzystwie psów. Nie ma możliwości, aby nawet malutkiego miniaturowego zwierzaka przetransportować miedzy granicami krajów, kiedy zwierzak nie będzie oznakowany, czyli nie będzie mieć chipa. Czipowanie to banalnie łatwa metoda ochrony przed zgubieniem się czworonoga, ale też i sposób na to, aby ograniczyć przypadki trafiania psów pańskich do schronisk. To ograniczenie czasu i rozterek właścicieli poszukujących zawieruszonego pupila, a także redukcja kosztów wiążących się z utrzymaniem schronisk miejskich i pracą funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy odpowiedzialni są za transport bezpańskich psów do placówek odpowiednich schronisk. Oznakowaniem psa zajmują się natomiast tylko i wyłącznie uprawnieni do tego specjaliści z zakresunajlepszy salon kosmetyczny Pabianice weterynarii, którzy wiedzą, jak wszczepić zwierzakowi czipa, aby działało to jak należy, ale też nie było problematyczne dla pupila.
Artykuł dzięki: