arcadia-kids.pl

Lekarz radzi

Lekarz radzi

Lekarz radzi

Suczki i kotki ze schroniska są w większości wysterylizowane, ale może się zdarzyć, że pupila otrzymujemy od kogoś. Istnieje błędna opinia, że suczka powinna mieć młode przynajmniej raz. Nic bardziej mylnego. Po sterylizacji czy to suczka czy kotka są w mniejszym stopniu narażone na nowotwór sutka. Wysterylizowany kocur żyje ok dwa lata dłużej niż niewysterylizowany. Antykoncepcja u zwierząt jest na tyle ważna, że one o siebie nie zadbają i powstaje problem zbyt dużej ilości zwierząt. Higiena zwierząt jest stosunkowo ważna w szczególności dla tych, które przebywają w domu. Kąpiel zwierzaka powinna odbywać się pod bieżącą wodą. Szczególnie trzeba uważać podczas kąpieli owadobójczej. Jeżeli nasz piesek często biega luzem i ma kontakt z innymi zwierzętami to taka kąpiel owadobójcza powinna być profilaktycznie częściej, ponieważ taki czworonóg jest bardziej narażony na takie insekty jak pchły bądź kleszcze.

Zwierzęta z długą sierścią powinny być strzyżone ze względów higienicznych oraz estetycznych. Zwierzęta, które wymagają szczepień, powinny być szczepione w wyznaczonych terminach. Szczepionki chronią zwierzęta przed chorobami, którymi mogą zarazić się również domownicy. Każdy zwierzak, który opuszcza schronisko, dostaje książeczkę zdrowia.

Jest odrobaczony i ma porobione najważniejsze badania. W razie jakichkolwiek oznak chorobowych takich jak kaszel, wymioty, biegunka czy wypływ z nosa lub oczu, należy skonsultować się z lekarzem. Absolutnie niewskazane jest leczenie zwierząt domowymi sposobami

Wpis zawdzięczamy