arcadia-kids.pl

adopcja jak adoptowac dziecko

adopcja jak adoptowac dziecko

Dziedzictwo Rachel Carson Silent wiosnę

W książce 1962 Rachel Carson Silent Wiosna, zmienił sposób przyjrzeliśmy się naszym otoczeniu wiecznie. W książce Rachel Carson zastosowano pewną liczbę żywych, w celu zilustrowania przykładów graficznych obrażenia chemikalia o środowiska. Cicha Wiosna podkreślił nasz stosunek do przyrody w taki sposób, że żadna inna książka wcześniej, nigdy nie zrobił. Podkreślono naszą arogancję, a nawet być może naszą ignorancję konsekwencje naszych działań.

Ruch ekologiczny narodził się z wydaniem Silent Spring. Rachel Carson wykonane nam spojrzeć na siebie i zmusił nas do myślenia o wynikach naszych działań. Chemikalia, które kiedyś były reklamowany jako naszych wybawców, byli pogardzani z pogardą jako Rachel Carson szczegółowo przerażające konsekwencje ich stosowania rażące.

adopcja jak adoptowac dziecko

Ale Rachel Carson, nie tylko szczegółowo okrucieństwa, ona daje nam również kilka przykładów, jak możemy osiągnąć zwalczania szkodników bez powodowania do szerokiego stosowania pestycydów. W wielu przykładach, że szczegóły potrzebę zwiększenia wykorzystania gatunków drapieżnych lub wykorzystanie naturalnych chorób biologicznych specyficzny dla szkodników w kwestii kontrolowania ich rozprzestrzeniania się.

Ale najbardziej zdumiewające aspektem Silent Wiosna jest jej proroczy. Siła tej książki wynika z faktu, że wydaje się mówić o integralny aspekt naszego współczesnego świata. Wszystko, co omawia się w 1962 roku, wydaje się być jeszcze bardziej istotne i zasadnicze znaczenie dla dzisiejszego świata. Silent Spring, Rachel Carson członkowskich;

…Głównym problemem naszego wieku stał się zatem zanieczyszczenie środowiska człowieka całkowitej z takimi substancjami niesamowitych potencjalnym zagrożeniem. Substancje, które gromadzą się w tkankach roślin i zwierząt, a nawet przeniknąć do komórek rozrodczych do rozbicia lub zmieniać samą materiał dziedziczności, na której kształt przyszłości zależy.

Wpis zawdzięczamy