arcadia-kids.pl

Adopcje

Adopcje

Adopcje

Zanim adoptujemy zwierzaka powinniśmy pamiętać, że zwierzątko to nie tylko pupil czy zabawka dla dzieci. Jest to ogromny obowiązek i odpowiedzialność. Zwierzę wymaga odpowiednich warunków jest to uzależnione od gatunku zwierzęcia oraz jego wielkości. Pamiętajmy, że leczenie zwierząt wykonuje się na własny koszt, gdyż nie ma państwowej służby zdrowia. Takie leczenie jest w niektórych przypadkach bardzo drogie, więc aspekt finansowy również powinien być brany pod uwagę podczas rozważania adopcji. Musimy wyprowadzać zwierzę na spacery. Zwierzak musi mieć warunki do wybiegania się. To też jest zależne od rasy psa. Nie wszystkie psy wymagają dużej ilości ruchu.

W celu usprawnienia adopcji powinniśmy zabrać ze sobą dowód osobisty, smycz, lub pudełko albo klatkę jeśli chodzi o małe zwierzątko. Wszystkie zwierzęta są zaczipowane. Przed adopcją należy wypełnić formularz adopcyjny i wnieść opłatę. Powinniśmy pamiętać, że pracownicy schroniska mają prawo odwiedzić zwierzę u nas w domu i sprawdzić warunki, w jakich przebywa zwierzak. W naszym schronisku prowadzimy również adopcję wirtualną. Polega ona na tym, że potencjalny właściciel wybiera sobie zwierzę z tych przeznaczonych do adopcji, podpisuje oświadczenie adopcji wirtualnej i wpłaca na konto schroniska pieniądze które są przeznaczone na utrzymanie danego czworonoga.

Jest to bardzo wygodna forma zajęcia się zwierzakiem w warunkach, kiedy nie mamy możliwości wzięcia go do domu. Nie oznacza to jednak, że te zwierzęta nie mają szansy na dom. Są one cały czas na liście do adopcji i gdy znajdzie się dla niego dom, wirtualny właściciel zostaje o tym powiadomiony i jeżeli chce może wybrać sobie inne zwierzę do adopcji wirtualnej. Naszym celem jest znalezienie domów jak największej ilości zwierząt. Adopcja wirtualna sprawia, że zwierzęta te mają godne warunki podczas pobytu w schronisku.

Wpis zawdzięczamy